7. díl: Čemu nevěřil Libor Votava a co ho překvapilo.

Nevěřil bych, že lidé v J. Hradci budou tolik otevřeni změně a že po pár měsících komunikace, jak bychom si to představovali jinak ve městě, dostaneme ve volbách druhý největší počet hlasů. To je skvělá zpráva, velký úspěch a také zároveň závazek vůči občanům. Snažíme se ho plnit.

Mnohé už bylo řečeno, nebudu se opakovat, ale co nezaznělo a co považuji za úspěch, je to, jak jsme uchopili projekt multifunkčního spolkového domu s hasičárnou v Buku (Hospoda Buk). To je úplně nový přístup. Ve firmách běžný, ale ne moc ve veřejné správě. Vše se pečlivě odpracovalo, změřilo, spočítalo, prodiskutovalo s lidmi v Buku, každá ucelená část se se všemi odsouhlasila, nejprve čísla musela ukázat, že je hospoda životaschopný projekt, že nebude městu generovat provozní výdaje v dalších letech a bude soběstačný, pak vznikla teprve studie a vizualizace. Krok za krokem s minimálním finančním rizikem. Takto by se mělo postupovat i u ostatních investic. Abychom neinvestovali „pokus-omyl“ a neměli šuplíky plné projektů za miliony, které se nezrealizují. Abychom věděli, co chceme, co to přinese, a nevyhazovali jsme peníze za věci, které nám pak navíc budou způsobovat pravidelné každoroční mandatorní výdaje.

CO MĚ PŘEKVAPILO?

Nepřekvapilo mě asi nic. Snad jen to, jak dlouho věci trvají a co všechno je potřeba prochroustat, než se věci uskuteční. Zrychlit, to je velká výzva! Čeká nás dořešit dům Vorlíčka v Nežárecké ulici, pivovar, Tyršák, který na papíře vypadá dobře, ale realizace je monstr manažerský projekt, financování a rozvoj sportu atd.

❤️🧠 Pokračování zítra o práci Felixe Hanka ve Výboru a o zájmech, které tam cítil.

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář