5+2: Zastávám názor, že starosta je od slova starat se, ne starosti přidělávat říká Milada Petrů

Článek vyšel ve vydání 5+2 5. října 2018.

MILADA PETRU

53 let, ředitelka oblastní kanceláře Jihočeské hospodářské komory v Jindřichově Hradci, nestraník.

Narodila jsem se v Jindřichově Hradci. Po studiích na Gymnáziu v Třeboni jsem se plně věnovala rodině, která pro mne vždy byla na prvním místě. Dnes již mám dva dospělé syny, kteří se vydali na svou cestu životem.

Sama jsem si život vyzkoušela z různých stran. Nejvíce zkušeností z oblasti obchodu, práce s lidmi a komunikace mi dala mnohaletá pozice manažerky obchodní skupiny v jedné z největších pojišťoven u nás. Jako OSVČ jsem také poznala, co to obnáší, být schopna se postarat sama o sebe a přinášet lidem takovou službu, za kterou jsou ochotni zaplatit. Veškeré zkušenosti jsem později využila i ve veřejném sektoru při práci pro Jarošov nad Nežárkou v pozici místostarostky. To obnášelo co nejvíce mluvit s lidmi, cítit potřeby obce a následně vše zařídit a zprůchodnit tak, aby se lidem žilo co nejlépe. Protože se to docela dařilo, přijala jsem možnost pomáhat v podstatě s tím samým, ale v komunitě podnikatelů a živnostníků jako ředitelka Oblastní hospodářské komory v Jindřichově Hradci. Již několik let hájím zájmy hradeckých podnikatelů, pomáhám propojovat svět podnikání s tím na radnici a také s ostatními institucemi jako jsou školy, spolky, veletrhy, zahraniční výstavy a společné kulturní akce. Díky tomu jsem se také mohla setkat s mnoha zajímavými osobnostmi a získávat další cenné zkušenosti, jak správně by se měla dělat komunální politika, aby z ní lidé měli užitek. Protože město nad Vajgarem je moje srdeční záležitost a dění ve městě mi není lhostejné, rozhodla jsem se zkusit pomoci lidem kolem sebe tím, že nabídnu své zkušenosti, schopnosti a elán, abych je mohla zastupovat jako radní. Abych se mohla starat s nimi, za ně a aby starostí pro nás všechny ve městě ubývalo. Proto jsme také dali dohromady partu fajn lidí, spíš odborníků, nezatížených minulostí a pustili se do toho. A když toho někdy bude moc, pomáhají mi nabrat nové síly moje záliby, kterými jsou sport, kultura a hlavně zahrada. Zastávám názor, že starosta je od slova starat se, ne starosti přidělávat.

Než chytré město a vyhazování peněz, raději moderní historické město s rozumnou radnicí a zastupitelstvem, které má srdce na pravém místě. Nechceme město plné ubytoven a paneláky plné „potížistů“, kteří se vezou na úkor ostatních.

Chceme vést město jako spořádanou rodinu opřenou o tradice a přírodní a ekonomické zákonitosti. Pokud se najdou nějací „vejlupci“, musí se těšit přísnějšímu dozoru. Pokud se je nepodaří zařadit, pak musí cítit, že nejsou vítáni a musí odejít. Letos se vyrojilo mnoho slibů, ale i zajímavých nápadů.

To je dobrá zpráva! Vždy je lepší mít na stole nápady a z nich vybírat, než neumět vymyslet vůbec nic.

My nechceme slibovat jednotlivosti pro jedince. My nabízíme 7 věcí, ze kterých budou mít užitek úplně všichni.

Vypíchneme první dvě, zbytek si lze přečíst na www.HradecSrdcemARozumem.cz:

1. Chceme Vám dát Moderní systém řízení města, který naplní většinu slibů ostatních. Ale jen ty, které budou dávat smysl a tak, aby vše proběhlo správně! Aby to nebylo opět „pro vás bez vás“. Změny budou zavádět odborné týmy kvality, které bez vašeho měřitelného názoru a finálního odsouhlasení nezavedou žádnou podstatnou změnu, která by vám obrátila život naruby.

2. Zavedeme Městské Poukázky. Vezmeme část rozpočtu např. 20 milionů a rozdělíme ho formou poukázek mezi Hradečáky, kteří v minulých letech platili daně. Ať už jako podnikatelé, nebo jako zaměstnanci či důchodci. Budeme vám takto postupně vracet více a více peněz z půlmiliardového ročního rozpočtu a z dotací, abyste prostřednictvím poukázek mohli sami rozhodovat o tom, co je pro vás prospěšné, ať už patříte do malé nebo velké komunity. Tímto způsobem se dostane na všechny, ne jen na vyvolené, kteří buď umí chodit v dotacích, nebo mají správné kontakty, nebo si jejich haldu hlasů někdo předchází. Sami si rozhodnete, zda poukázkami zaplatíte např. poplatek za popelnice, jízdné v MHD, Taxi nejen pro seniory, ale třeba i pro mladé rodiny, kroužky vnoučatům v DDM, sportovní oddílové příspěvky nebo si sami dopřejete péči v masážním salonu či u kadeřníka. Navíc ty peníze zůstávají doma a roztáčí hradeckou ekonomiku, neutíkají pryč.

Když se nám povede ohlídat rozpočty, aby se nevyhazovaly desítky milionů za žrouty do peněženky nás všech, budou částky pro každého občana v zajímavých tisícikorunách. Myslím, že stojí za to dát křížek celé naší kandidátce a vyzkoušet nás na 4 roky.

„Dnes a zítra rozhodnete o osudu našeho letitého parku. Stávající koalice ČSSD+SNK-ED+ANO vydala rozhodnutí o vykácení, až k Husovi a chce to naplnit, jelikož opatrně píší, že chtějí pokračovat v „úpravách“ parku. My říkáme jasné STOP, nic nekácet, zrušit rozhodnutí ke kácení a znovu řešení celého parku uchopit, ale tentokrát s odborníky a všemi Hradečáky a pak se teprve rozhodne, co lidé chtějí a město skutečně potřebuje.“

Verzi v PDF najdete zde.

Milada Petrů

53 let, ředitelka oblastní kanceláře Hospodářské komory v Jindřichově Hradci, nestraník, Jindřichův Hradec II

Narodila jsem se v Jindřichově Hradci. Po studiích na Gymnáziu v Třeboni jsem se plně věnovala rodině, která pro mne vždy byla na prvním místě. Dnes již mám dva dospělé syny, kteří se vydali na svou cestu životem. Sama jsem si život vyzkoušela z různých stran. Nejvíce zkušeností z oblasti obchodu, práce s lidmi a komunikace mi dala mnohaletá pozice manažerky obchodní skupiny v jedné z největších pojišťoven u nás. Jako OSVČ jsem také poznala, co to obnáší, být schopna se postarat sama o sebe a přinášet lidem takovou službu, za kterou jsou ochotni zaplatit. Veškeré zkušenosti jsem později využila i ve veřejném sektoru při práci pro Jarošov nad Nežárkou v pozici místostarostky. To obnášelo co nejvíce mluvit s lidi, cítit potřeby obce a následně vše zařídit a zprůchodnit tak, aby se lidem žilo co nejlépe. Protože se to docela dařilo, přijala jsem možnost pomáhat v podstatě s tím samým, ale v komunitě podnikatelů a živnostníků jako ředitelka Oblastní hospodářské komory v Jindřichově Hradci.

Již několik let hájím zájmy hradeckých podnikatelů, pomáhám propojovat svět podnikání s tím na radnici a také s ostatními institucemi jako jsou školy, spolky, veletrhy, zahraniční výstavy a společné kulturní akce. Díky tomu jsem se také mohla setkat s mnoha zajímavými osobnostmi a získávat další cenné zkušenosti, jak správně by se měla dělat komunální politika, aby z ní lidé měli užitek. Protože město nad Vajgarem je moje srdeční záležitost a dění ve městě mi není lhostejné, rozhodla jsem se zkusit pomoci lidem kolem sebe tím, že nabídnu své zkušenosti, schopnosti a elán, abych je mohla zastupovat jako radní. Abych se mohla starat s nimi, za ně a aby starostí pro nás všechny ve městě ubývalo. Proto jsme také dali dohromady partu fajn lidí, spíš odborníků, nezatížených minulostí a pustili se do toho. A když toho někdy bude moc, pomáhají mi nabrat nové síly moje záliby, kterými jsou sport, kultura a hlavně zahrada. Zastávám názor, že starosta je od slova starat se, ne starosti přidělávat.

Komentáře

Přidat komentář