3. díl: Vstup do rady – srdce říká NE, rozum ANO.

V polovině volebního období se nakonec starosta s místostarostou sami střelili do hlavy a semlely je ty samé politické praktiky, které před tím dlouhá léta používali. 🙂

Byli jsme postaveni před rozhodnutí vstoupit do koalice a více se účastnit rozhodování. Nechtělo se nám, protože jsme si to chtěli nejprve odpracovat v opozici, co nejvíce se naučit, ale pak jsme si uvědomili, že zlepšovat se dají věci hlavně v radě města. O posty místostarostů byla tlačenice. My o ně nestáli a dali jsme přednost dvěma hlasům v radě před jedním křeslem. Začali jsme při své každodenní práci ještě více pracovat pro město.

Z opozice v zastupitelstvu, které rozhoduje jednou měsíčně, jsme se posunuli do opozice v radě města, která rozhoduje každý týden a jen něco z toho pak posílá do zastupitelstva. Například to, zda přidělíme městské byty „baskeťákům“, nebo skutečně oněm matkám samoživitelkám se rozhoduje jen v radě města, ne v zastupitelstvu.

Matadoři očekávali, že vstupem do rady dostaneme trochu roubík do úst a už nebudeme tak hlasitě kritičtí, ale umlčet jsme se nenechali. I nadále jsme na veřejnost komunikovali a ventilovali vše, co se nám nezdálo správné. Radní za Hradec Srdcem a Rozumem i zde plní roli hlídacího psa nad všemi těmi návrhy, které chodí z jednotlivých odborů a mají dopady na životy lidí ve městě.

O puči nepuči na starostu více zde: https://www.hradecsrdcemarozumem.cz/blog/jak-to-bylo-s-pucem-na-starostu-mrvku/

❤️🧠 Pokračování zítra o našich ideálech, realitě a překvapení.

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář