Bc. Felix Hanek

Narodil jsem se v Jindřichově Hradci. V Hradci bydlím, podnikám, mám rodinu, příbuzné a kamarády, trávím volný čas a nikdy jsem neměl v úmyslu město opustit. Ať už kvůli Praze nebo zahraničí. S manželkou máme dvě malé děti a bydlíme v novostavbě na Radouňce, na kterou jsem si celou dobu výstavby také dohlížel. Z těchto důvodů mi není Jindřichův Hradec lhostejný, a proto jsme se začali v roce 2017 s partou Hradec srdcem a rozumem účastnit veřejného dění.

Střední školu jsem absolvoval na Obchodní akademii TGM, obor Ekonomické lyceum. Během studia jsem krátce provozoval vlastní e-shop. Po maturitě jsem se místo dalšího studia, na rozdíl od většiny svých přátel, dal do podnikání v realitní oblasti. Prošel jsem dvěma celorepublikovými realitními kancelářemi, přičemž na přelomu let 2016/2017 jsem nakonec zakládal vlastní malou jindřichohradeckou realitní kancelář. A jelikož jsem v roce 2015 již věděl, co mě baví, podal jsem nakonec přihlášku i na tu vysokou školu. Jednalo se o dálkové studium vysoké školy Bankovní institut v Praze, obor oceňování majetku, specializace odhadce nemovitostí. V červnu 2018 jsem bakalářské studium úspěšně dokončil státní zkouškou, čímž jsem získal bakalářský titul. Nyní mám i živnostenské oprávnění pro oceňování majetku pro věci movité a věci nemovité.

Nakonec jsem se však rozhodl rozšířit rodinné podnikání. Aktuálně se tedy živím maloobchodem – kamenné prodejny máme v Jindřichově Hradci a v Českých Budějovicích. Realitní trh zůstává však nadále nejen koníčkem, ale i prací. Jako správce se starám o nemovitosti celé rodiny v J. Hradci, ale i o činžovní dům s komerčními prostory v Chýnově u Tábora. To je zdroj mých dalších příjmů. Ale také starost o údržbu od malování až po výměnu oken a vymýšlení energetické úspornosti. Poslední 4 roky pracuji v poradním orgánu zastupitelstva města ve Výboru pro územní plán, což je oblast, která mi sedí.

Kromě výše uvedeného se rád potkám s kamarády v pátek večer na pivu, mám rád sport, především auto/moto. Po vyzkoušení třeba i sportovního Nissanu 350Z jsem se dostal postupně až k elektromobilu. Stal se ze mě skoro až elektro-nadšenec, na elektromobil nedám dopustit a aktuálně řeším fotovoltaiku, jak být co nejvíce soběstačný na externích zdrojích, jak co se týče bydlení, tak právě nabíjení elektromobilu. Jsem člověk pravicově a demokraticky orientovaný. Nemám rád ani bruselské, ani domácí byrokratické úřadování. Nesnáším totalitní autoritářské režimy omezující osobní svobodu. Zastávám štíhlý stát, nízké daně, každému dle zásluh a mám rád zdravý selský rozum.

Na co jsme hrdý nebo co dělá dobré jméno J.Hradci?

Naše rodina byla jedna z prvních podnikatelských subjektů ve městě po revoluci 1989. I přes obrovskou nejistotu se postavila na své nohy a začala prostřednictvím obchodu v Panské ulici sloužit lidem na tržních principech. Za tu dobu jsme obsloužili stovky tisíc zákazníků. Dá se tedy říci, že potřeby hradečáků a přání turistů dobře známe. Máme dlouholeté stabilní vztahy s dodavateli, kteří si nás váží a dobře vědí, kde je J. Hradec. Stále rozšiřujeme služby dle potřeb Hradečáků.

Po střední škole jsem se začal poměrně slušně živit sám a mám i odpovědnost za rozrůstající se rodinu. Také ale o prarodiče, kteří jsou stále aktivní, byť se jim čas od času přihodí nějaká zdravotní potíž a potřebují naší pomocnou ruku.

Jako realitní makléř jsem pomohl mnoha lidem nalézt dobré bydlení, dle jejich představ a vím, co obnáší se o nemovitosti starat a udržovat je v dobré kondici. Děda s babičkou vždy preferovali péči o dům v historické části J.Hradce, aby slušně vypadal místo toho, aby si kupovali třeba drahá auta či dovolené. Tyto priority přebírám i já. Vlastnit znamená především odpovědnost a řádné nakládání s finančními prostředky. Touto optikou bych byl rád, kdyby se i radnice dívala na svůj majetek, který slouží nám všem.

Z oblastí, které spravuje město, by mi nejvíce vyhovovaly agendy Správa majetku města, Výstavba a územní plánování, Správa bytů, kde bych si určitě uměl poradit a vnést tam nový kus racionality.

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář