HRADEC SRDCEM A ROZUMEM, BEZ VÁS TO DĚLAT NEBUDEM!

Deník: Pivovar musí zastřešit letos

Už v rámci předvolebního boje se vyrojilo mnoho “nápadů”, jak využít budovu pivovaru.
Jenže i to přicházelo tak trochu “s křížkem po funuse”. Každý správný hospodář, dříve než utratí 7,8 milionů korun by totiž měl mít dobře rozmyšleno, co z této investice bude mít.

Při projednávání tohoto bodu v minulém zastupitelstvu jsme mohli zaznamenat i divokou debatu ohledně ceny objektu. Dřívější majitel objekt koupil za 1 500 000 korun, po jeho shoření jej městu prodal za 7 800 000 korun. Kdekdo si tehdy mohl myslet, že razantní navýšení ceny bylo odůvodněné jasným plánem, jak s majetkem naložit. Plánem, který by vycházel z tvrdých dat a z debaty dotčených osob.

Nic takového jako jasný plán však není! Radnice dělá kroky naprosto v opačném pořadí, než by logicky měla dělat, a protože nedodržuje správný postup, nemáme ani důvěru v to, že investice dobře dopadne.

Dodatečně vytvořená komise dle ohlasů některých jejich členů nakonec vlastně nedospěla k žádnému řešení a své angažmá v ní vnímají spíše jako alibi pro řešení připravovaná jinde než v komisi. Město stále nezveřejnilo svůj záměr, ke kterému by se mohli vyjádřit občané, odborníci či alespoň zastupitelé, a přesto už plánuje vypsat architektonickou soutěž. Do objektu už investovalo přes 4 miliony korun a po letošním roce by výdaje na údržbu měly stoupnout nad milionů pět.

Údržba resp. provoz je přitom to o čem se už vůbec nemluví. Milada Petrů v srpnu tohoto roku uvedla na adresu pivovaru toto: „Věřím, že na investiční část výstavby by město jistě našlo financování, ale co pak s tím následným provozem? Kdo bude platit ten? Dnes již to vidíme u budov, jako jsou Dům Gobelínů, Muzeum fotografie atp.“

Situaci budeme nadále bedlivě sledovat, a věříme, že Rada bude brzy informovat zastupitelstvo (jako nejvyšší orgán dle zákona o obcích) o posunu v otázce pivovaru.

Libor Vondráček

24 let, student Právnické fakulty MU, moderátor rádia, správce webu sonjh.cz, Svobodní, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář