150 let gymnázia v Pelhřimově.

Vcera jsem rad vyuzil pozvani na prohlidku gymnazia Pelhrimov, ktere slavi 150. vyroci znovuobnoveni.
Velmi poutavym a humornym zpusobem pri te prilezitosti predstavili take svuj almanach.
Tesil jsem se hlavne na prohlidku uceben a cele skoly, kterou nas provedl pan reditel Petrak.
 
Gymnazia a stredni skoly mam v oblibe, protoze mi pripominaji nejlepsi leta meho zivota plna bezstarostnosti, radosti, zabavy a skvele party lidi. Vetsinou jsou to ti kamaradi, ktere pak ve svem meste potkavate na nejruznejsich mistech a je fajn spolu resit nejake zalezitosti.
 
I v Pelhrimove jsme se shodli na tom, ze je velmi prospesne, kdyz se absolventi vydaji do sveta na zkusenou, za dalsim poznanim a zkusenostmi, ale kdyz se pak take vraci do sveho mesta.
Jeden z absolventu treba zapujcil pristroj na rychly PCR test, ktery je schopen behem par hodin vyhodnotit stovky vzorku a profiltrovat tim celou skolu.
 
Mile me prekvapily i rozhovory se zastupci kraje, kteri naslouchali panu rediteli, ze by nebyla od veci myslenka ziskat pro Pelhrimov vetsi spolupraci s vysokymi skolami.
 
Ducha skoly nedela jen budova a ucebny, toho vytvari predevsim ucitelsky sbor, jak je erudovany a narocny na sve studenty.
 
Podle meho nazoru se prave na strednich skolach dostava studentum vzdelani a kriticke mysleni, ktere pak rozhoduje o tom, zda umi uchopit temata jako je GreenDeal a racionalne se k nim postavit, zda se pridrzi vedy nebo podlehnou mytum.
 
Vsichni jsme zaverem poprali hlavne zdravi a take navrat ke standardnimu ucitelskemu remeslu bez karanten, onlajnu atp.
Mgr. Libor Vondráček

25 let, předseda strany Svobodní, právník, provozní e-shopu sonjh.cz, Jindřichův Hradec II

Z hradecké ZUŠky jsem odešel už po páté třídě na Gymnázium Vítězslava Nováka. Už od mládí jsem byl veden ke sportu a tak jsem v rámci osmi let na gymnáziu organizoval školní soutěže zejména ve fotbale a volejbale a v posledních letech o nich psal i do školního časopisu.

Kromě sportu jsem měl vždy rád i počítače, což mi pomáhalo při organizaci: Díky organizaci jsem se propracoval od tvorby tabulek k tvorbě webů a grafiky. Začal jsem se zapojovat i mimo školu, při administraci mariášových turnajů.

Při přestupu na vysokou školu jsem soutěže předal nástupcům, ale v mariáši jsem povýšil na organizátora Jihočeské ligy a dělám web jak jí, tak Českému svazu s republikovou působností. Znalost v oblasti IT dnes zhodnocuji ještě při tvorbě e-shopu pro jindřichohradecký kamenný obchod Šon – Orientální potraviny. Sportovního ducha v současnosti udržuji nejen aktivním hraním fotbalu a volejbalu, ale v létě mám v plánu dělat šestým rokem vedoucího na sportovním příměstském táboře. Vše výše zmíněné však spíše vyplňuje barevnou škálu mých zájmů. V rámci základní a střední školy jsem totiž vždy směřoval za svým vzorem, dědou a bývalým státním zástupcem. To vysvětluje mé směřování na právnickou fakultu, kterou v Brně studuji 5. rokem.

Právní vědomí mi ulehčuje orientaci na politické scéně, a pomohlo mi to k posunu z řadového člena (od roku 2012) do pozice člena Republikového výboru Svobodných. V tomto směru se snažím zdokonalovat nejen, co do množství získaných znalostí, ale také v lepší formulaci svých myšlenek. A tak mě můžete v posledních měsících slýchávat při moderování v Rádiu Česká Kanada, které je mi školou pro zlepšení projevu.

Komentáře

Přidat komentář