12. díl: Naše společné peníze a rozpočet

Vše začíná a končí u peněz. Město zdědilo dobrý základ finanční rezervy. Všechna čest! Na konci roku 2021 byl stav našich prostředků dokonce 630 milionů Kč. I přes to, že jsme započali 10 let odkládanou renovaci čističky odpadních vod za více než 70 milionů Kč, protože už nám hrozí pokuty, máme dostatek prostředků na slušnou železnou rezervu, která může posloužit jako polštář pro špatné časy, ale také pro investice.

Je to zároveň natolik velká částka, že láká zkušené dravce k realizaci velkých plánů s tím, že by si nejraději další peníze ještě půjčili, abychom se s využitím dotace mohli dostat na částku kolem jeden a půl miliardy korun, kterou bychom „řachli“ do města a postavili velké věci. To je potřeba mít na paměti v září u voleb, protože bude důležité, kdo a s jakými záměry se k nadité pokladně dostane. Zda budeme investovat do budoucnosti města a do věcí, které slouží většině, jako jsou nové silnice, cyklostezky, chodníky, zeleň, vodovod, kanalizace, parkovací domy, školy, školky, sportoviště, bydlení pro mladé i seniory, nebo zda si jen vybraní jednotlivci finančně podpoří své dlouholeté zájmy.

❤️🧠 Pokračování zítra v delším povídání o tom, jakou roli by měla mít Městská policie a co udělat pro větší bezpečnost ve městě.

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář