10. díl: Kde hledat potenciál naší prosperity?

S klasickými průmyslovými zónami jsme zaspali a třeba na Pelhřimovsku a Kamenicku nás předběhli, protože jsme prý nebyli schopni investorům ani odpovědět na email, tak se domluvili jinde. Ale máme tu naštěstí alespoň pár dobře fungujících výrobních celků, kterým lze pomoci v dalším rozvoji.

Když teď v postcovidové době, která změnila mnohé pohledy na věc, nezaspíme, můžeme připravit podmínky pro další průmyslová odvětví nové generace s velkou přidanou hodnotou. Není nereálné, aby se J. Hradec stal například evropským či světovým callcentrem, zákaznickou podporou pro národní i nadnárodní společnosti, IT podporou a vývojovým centrem pro firemní systémy, díky „novému Tyršáku“ může být magnetem pro sportovně společenské akce v okruhu 50 km a městem sportovních akademií, které umí dát zázemí budoucím olympionikům. Může se stát třeba i centrem balónového létání. Může být městem s největšími farmářskými a řemeslnými trhy, odkud si chataři a chalupáři z velkých měst plní své ledničky. Skvělým místem s bezkonkurenčními zdravotnickými službami pro seniory pro dobu podzimu jejich života.

Firemní klientela by jistě ocenila zázemí pro výjezdní zasedání s kompletním managementem volného času a teambuildingovými aktivitami. Když se jim bude u nás líbit pracovní firemní víkend, jistě se vrátí i s rodinami. Nejen v létě, ale po celý rok. Bude příležitost nabídnout jim byt ke koupi či pronájmu.

Peníze prosperity k nám tím pádem potečou celoročně. Našli bychom toho určitě daleko více. Jinými slovy, město se neuživí jen z letní zmrzliny a kebabu, tím to neutáhneme, je potřeba trochu hlubší myšlenky, jak naplnit J. Hradec celoroční ekonomickou vitalitou a kvalifikovanou pracovní silou.

❤️🧠 Pokračování zítra o tom, že klíčem k lepšímu městu je starosta s dobrým realizačním týmem.

Kolektiv Autorů

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Zpracovává zápisy a připomíná některé zmínky v médiích o nás nebo Jindřichově Hradci.

Komentáře

Přidat komentář